Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Re: Prima Evadare 2011 la data de Dum Mai 08, 2011 6:34 pm26

veteranu

SuperModerator
SuperModerator

Vezi profilul utilizatorului

Re: Prima Evadare 2011 la data de Dum Mai 08, 2011 7:59 pm27

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

felicitari baietilor, o competitie cu staif, care devine de la an la an mai cunoscuta, anul acesta a strans la start elita ciclismului romanesc.
Mai degraba a fost proba de triatlon, inot prin balti pana la gat, push-bike si ceva pedalare.
Clasare cu muuult peste asteptari, domnilor, toata consideratia mea.
Fotografia de mai sus spune totul.

Re: Prima Evadare 2011 la data de Lun Mai 09, 2011 4:05 am28

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Ma rog ... daca voi spuneti , sa fie .

Re: Prima Evadare 2011 la data de Lun Mai 09, 2011 6:06 am29

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
bravo, felicitari domnilor! p.s. Felipe, costumul ala cred ca poti sa-l arunci...tre sa dai comanda de altul, bag seama....posibil si ceilalti, daca nu or iesi la spalat!

Re: Prima Evadare 2011 la data de Mar Mai 10, 2011 8:07 pm30

laurlook

Forum Legend
Forum Legend
Cu siguranta concursul a avut un grad ridicat de dificultate, nu atat al profilului terenului cat al conditiilor meteo defavorabile si al noroiului care este foarte sugestiv in urmatoarele poze. Felicitari participantilor pentru realizari si lui Marian care a reusit sa termine cursa, fara sa mai amintesc cat de multi au abandonat.
PS: Intrucat starea de sanatate nu mi-a permis sa alerg in aer liber, nu puteam sa merg la Bucuresti fara sa concurez intr-un spatiu inchis special amenajat. Fireste Mihai s-a bagat la tura lunga ( plus trotineta) Very Happy

Re: Prima Evadare 2011 la data de Vin Mai 13, 2011 7:36 am31

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Au aparut si rezultatele oficiale
http://www.nomad-team.ro/primaevadare/finish.php
Dupa cum se poate vedea, Vivelo, echipa pentru care a alergat castigaorul este castigatoarea Turului Romaniei 2010. Nu e de mirare ca a terminat la 20 min de urmatorul

Re: Prima Evadare 2011 la data de Vin Mai 13, 2011 8:21 am32

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Da pai am vazut si eu echipamentul si bicicleta Vivelo si asa mi am dat seama ca merge pt ei . Oricum , mare diferenta intre locul 1 si restul ... oricat de profesionist e nenea ala .

Re: Prima Evadare 2011 la data de Vin Mai 13, 2011 10:04 am33

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
http://www.youtube.com/watch?v=YfDxRrIih2s&feature=player_embedded

Filmuletul in care se poate vedea cum Felipe a zburat peste parapet. Norocul lui, ca daca nu era parapetul ajungea in lac Very Happy

Re: Prima Evadare 2011 la data de Vin Mai 13, 2011 10:30 am34

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Lasa ca asa se spala de noroi instant Laughing

Re: Prima Evadare 2011 la data de Vin Mai 13, 2011 1:31 pm35

mihai_ct

SuperModerator
SuperModerator
Atunci injuram si imi parea rau ca m-a lasat intai cablul la sch spate (l-am rezolvat si am pierdut multe locuri), apoi lantul si sch fata care nu mai urca pe foi si pe accelerare se prindea lantul intre foi. Pentru ca nu mai avea rost sa ma agit am lasat-o mai moale ca sa nu ajung pe inserate si am ajuns bine fara abandon. Noaptea de duminica spre luni pana spre 4 dimineata am petrecut o scotand noroiul din echipament. Acu cand vad pozele ma bucur ca m-am namolit, iar daca nu ma lasa atelaju ar fi fost perfect. E o poveste noroiasa, la fel ca si Garboavele, fiecare cu farmecul ei de spus peste vreo cativa ani. Sper ca la Limanu sa fie uscat. Haideti la individual sau cu stafetele sa ii facem pe micuti.

Re: Prima Evadare 2011 la data de Vin Mai 13, 2011 7:36 pm36

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Recunoasteti personajul:

Re: Prima Evadare 2011 la data de Vin Mai 13, 2011 8:01 pm37

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

am vazut filmuletul si mai ales fotografia lui cristi.
Stiu acum ca pregatirea voastra din iarna nu a fost in zadar, mai abitir, este cu bataie lunga. Un test bun inainte de TD, v-ati masurat puterile cu cei mai bine pregatiti din MTB.
Urmeaza testul pe sosea, sunt convins de pregatirea si mai ales de ambitia voastra. MULT SUCCES.
Sunt madru ca ma numar printre prietenii vostri.
PS.antrenamentele comune cu pustii de la club i-au facut si pe ei sa ia aripi. Bravo voua ca le sunteti modele de urmat.
Pentru mine sunteti exemple de profesionalism si determinare.

Re: Prima Evadare 2011 la data de Sam Mai 14, 2011 6:31 am38

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Ne-am inrosit... Dar cred ca aprecierile o sa le merit atunci cand o sa am rezultate.
Multumesc mult pentru bicicleta. Este la Filip in curte, spalata. Mai trebuie sa ii ung lantul si sa ti-o iapoiez.
Ma bucur ca apreciezi munca noastra. Asta trebuie sa fie baza oricarei activitati de durata si de calitate. Si eu sunt la fel de mandru de determinarea si implicarea ta (mai ales cu sufletul) in creearea AS CCT. Si impreuna o sa adunam si rezultate
Wink

Re: Prima Evadare 2011 la data de Sam Mai 14, 2011 6:48 am39

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Multumesc pentru aprecieri insa, pana una, alta n-am castigat nimic ... dar, daca de cei doi copii de la club (Pisica si Gogoasa) la a caror pregatire imi place sa cred ca am si eu rolul meu, se va alege ceva, atunci consider ca eforturile, frustrarile, durerile si suferintele mele si-au atins scopul.
In rest, totul e can can ...

Re: Prima Evadare 2011 Astazi la 12:23 am40

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog