Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Re: tura mtb weekend la data de Vin Noi 19, 2010 9:23 pm51

il_Dottore

Membru Avansat
Membru Avansat
Serban, tu poti lua 7 biciclete ?! Fain, atunci sunt locuri destule. Eventual pun la tine cele doua bicle pe care le iau, si raman 5 locuri pt ciclisti in masina mea. Vedem maine, acum cred ca vor fi prea multe locuri chiar : )

Vezi profilul utilizatorului

Re: tura mtb weekend la data de Vin Noi 19, 2010 10:07 pm52

mihai_ct

SuperModerator
SuperModerator
Ne amestecam dimineata.

Re: tura mtb weekend la data de Sam Noi 20, 2010 5:22 pm53

Serban

Super Member
Super Member
intorsi teferi cu totii, mai putin camerele care au fost ultra ciuruite. rangerii mult mai politicosi, dar tot nu te lasa sa treci mai departe de Can 5 spre G Portitei..

asteptam poze..

Re: tura mtb weekend la data de Sam Noi 20, 2010 5:27 pm54

laurlook

Forum Legend
Forum Legend
Vremea a tinut cu noi si de data aceasta. O zona frumoasa, liniste, peisaje dragute pe marginea lacurilor. Au fost cateva balti pe mijlocul drumului dar care nu ne-au deranjat, iar drumul de nisip nu ne-a creat dificultati deoarece era suficient de tasat. Acum cateva poze:

Re: tura mtb weekend la data de Sam Noi 20, 2010 6:42 pm55

il_Dottore

Membru Avansat
Membru Avansat
prieteni, a fost o tura extrem de reusita !
Salbaticie cat vezi cu ochii, liniste deplina, aer curat, drumuri de nisip tasat tocmai bune pt mers in viteza, fauna locala discreta, localnici politicosi si de treaba..
felicitari lui Mihnea si Emanuelei ca au mers foarte bine pe o distanta atat de mare ! (si eu am mers bine ! Razz ) Multumiri lu nenea sef al Garzii de Mediu ca ne-a lasat in pace dupa ce ne-a tinut putina morala. Stima pt toti ca am fost o echipa foarte unita !
nu in ultimul rand multumim lui Dany ca a venit dimineata sa ne vada si sa ne ureze distractie placuta. Si chiar a fost o zi pe cinste !

maine voi pune aici pozele si filmele, sorry, acum sunt ..frant. bounce

Re: tura mtb weekend la data de Sam Noi 20, 2010 10:00 pm56

mihai_ct

SuperModerator
SuperModerator
Da, reusita tura, participantii asemenea, mai putin nea Gardianu de Mediu si cele 9 pene care ne-au stricat putin planurile.

Aici sunt pozele in versiunea full fiecare alege ce ii place. Link valabil 10 zile.

http://dl.transfer.ro/2010_11_20_-_Tura_Grindul_Lupilor_-_Lupii_b_____________-transfer_RO-20nov-b74245.rar

Aici toate pozele facute de mine, de Laur, de Cristi si cine a mai facut poze si le posteaza aici, eu le iau cu acordul vostru si le adun pe CCT de pe Feisbuci

http://www.facebook.com/album.php?aid=45625&id=133837643333015

Daca nu vreti sa postez vreo poza pe Feisbuci comunicati-mi.

Re: tura mtb weekend la data de Dum Noi 21, 2010 7:16 am57

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Marian Mircea zici ca e Chubaka cu pantalonii aia peste trening (a se lua ca o gluma) bounce

Re: tura mtb weekend la data de Dum Noi 21, 2010 10:14 am58

bobby32

Forum Legend
Forum Legend
felicitari celor care au pedalat pe grind ... poate mai apuc si eu vreo tura anul asta Very Happy
frumoase poze....dar ce a fost cu atatea pene...wow.. 9 bucati

vreo intalnire cu vreun catelus de "preerie" ?Smile)

Re: tura mtb weekend la data de Dum Noi 21, 2010 5:55 pm59

il_Dottore

Membru Avansat
Membru Avansat
Bogdan, nici gand de animale salbatice cu 4 picioare. Sigur sunt pe acolo, dar nu cred ca ai sanse sa vezi asa ceva, decat daca te abati mult de la drum.. Iar cainii pe care i-am intalnit au fost "de treaba". Ne latrau putin si cand simteau ei ca s-ar putea sa transportam sanvichuri, se gudurau pe langa noi.

Sper sa refacem odata traseul asta de vis pana la Gura Portitei, dar de data asta cu acte in regula.
my pics :
Grindul Lupilor 20 noi 2010
Mihai, ai acordul meu sa incarci orice poza vrei de la mine, pe orice site unde e vorba de excursiile ciclistilor.

Si daca cuiva nu-i convine o anume poza din galeria mea, acum sau pe viitor, il rog sa-mi transmita, si scot poza respectiva. Dar oricum eu incerc sa nu pun poze nereusite.

Re: tura mtb weekend la data de Dum Noi 21, 2010 7:09 pm60

Serban

Super Member
Super Member
ai toate sansele sa vezi sacali in zona, dar tb sa tii cont de faptul ca sunt f timizi si ai nevoie de binoclu. Este nevoie si de ceva rabdare si ochi ageri. De obicei nu ii vezi aproape de sosea si sunt destul de bine camuflati in stuf. Cu mistretii e mai usor, pot aparea si pe drum,sanse mari sa vezi salbaticii dinastea este intre canalul 5 si gportitei.

Legat de acte, din cate stiu, permisul in zonele strict protejate se da doar pt activitati de cercetare... Desi rangerul spunea de ceva autorizatii pt 'tot poporul' pt zonele strict protejate...

Re: tura mtb weekend la data de Dum Noi 21, 2010 7:38 pm61

il_Dottore

Membru Avansat
Membru Avansat
Neutral nasol, mistretii pot fi f periculosi - daca dai peste o scroafa cu purcei am auzit ca e grav de tot. Acum tre sa ne mai luam si permis port-bazooka.. scratch Sau mergem in masinaria aia care taia crengile in padure (tipu ala se plimba cu masina aia pt ca se simtea in siguranta acolo, nu ca avea el treaba cu toaletatu ramurilor)

Re: tura mtb weekend la data de Lun Noi 22, 2010 5:36 am62

Serban

Super Member
Super Member
http://dandindeltadunarii.blogspot.com/2009/03/grindul-lupilor.html

o descriere f interesanta a faunei de pe Grind.

Re: tura mtb weekend la data de Lun Noi 22, 2010 8:44 am63

il_Dottore

Membru Avansat
Membru Avansat
wow, superb articol despre Grindul Lupilor ! Acum ma simt vinovat ca am ignorat atatea minunatii de acolo. Cu tulburarea siestei pasaretului nu ma simt vinovat, ca a avut grija ala cu utilajul infernal "to scare the shit out of them".
Dar ..intr-adevar e un ecosistem minunat ce trebuie protejat cat mai mult timp pe viitor ! Si din toti care intra acolo, braconieri, pescari autorizati, cercetatori in masini de teren, eu cred ca biciclistii care merg linistiti pe drum tulbura cel mai putin acest ecosistem fragil.

Re: tura mtb weekend la data de Lun Noi 22, 2010 2:28 pm64

il_Dottore

Membru Avansat
Membru Avansat
si celelalte filme, sper sa va placa

Re: tura mtb weekend la data de Mar Noi 23, 2010 2:22 pm65

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Luai-ar naiba de rangeri Evil or Very Mad .
Hai sa pun si eu ce am de pus Smile

Filmuletze:

Pozutze de prin boschetzi:

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Re: tura mtb weekend la data de Mier Noi 24, 2010 7:41 am66

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
daca vremea permite, se face urmatoarea propunere, pt sambata: se ia una bucata capra, se pune intre picioare si se pleaca pe traseul Poiana - canal-Ovidiu pe sub pod- dig si se iese pe la Hanul Piratilor- Mamaia sat...apoi spre C-ta prin Mamaia pe faleza apoi Tabacarie si spre casa....acest traseu nu implica folosirea masinii, fiind destul de aproape de casa! Deci amatorii de capreala sunt rugati sa se mobilizeze pt aceasta tura! numai bine domnilor, incepeti numararea caprelor...una bucata capra merida alba - si-o baga....pe traseu!

Re: tura mtb weekend la data de Mier Noi 24, 2010 8:21 am67

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Una bucata capra Mosso , tunsa , mulsa si unsa .

Re: tura mtb weekend la data de Mier Noi 24, 2010 10:31 am68

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
haideti domnilor, cine da mai mult? avem 2 capre pana acum....

Re: tura mtb weekend la data de Mier Noi 24, 2010 1:41 pm69

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Una bucata ... aaa? ... ma abtin ! Shocked

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Re: tura mtb weekend la data de Mier Noi 24, 2010 2:39 pm70

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
Scorpionu, ti-o bagi, sau nu? ...capra! sau ce ai tu acolo pe post de...

Re: tura mtb weekend la data de Mier Noi 24, 2010 4:27 pm71

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Marusone a scris:Scorpionu, ti-o bagi, sau nu? ...capra! sau ce ai tu acolo pe post de...

Asta vroiam sa zic si eu, ca e pe post de ... dar de bagat, cred ca stiti deja raspunsul bounce

Re: tura mtb weekend la data de Mier Noi 24, 2010 7:55 pm72

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

un tzap Gary Fishcher cu chef de imperecheala cu caprele voastre primiti?
ma bag si eu, dar fara masa dupa antrenament ca sunt obez cu acte in regula.Sad

Re: tura mtb weekend la data de Joi Noi 25, 2010 7:17 am73

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
care masa? de unde masa? ...treaba e ca ziua e soare si noaptea ploua...cel putin asa arata pe site-ul meteo de pe forumul nostru....adica se cam lasa cu bai de namol....asa ca Dany...singurul lucru care o sa ne intre in gura va fi noroi....

Re: tura mtb weekend Astazi la 1:54 am74

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti un blog