Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Digul Mare de Nord pe timp de furtuna la data de Vin Oct 08, 2010 6:35 pm1

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Am fost astazi (numai eu si cu Bogdan din pacate) pe Digul Mare de Nord al portului. Ne intalnim la Casa de Cultura unde dam de Mendark care pleca de la club:

Apoi biciclistul acela in plus care era langa Bogdan incearca sa se ia la intrecere cu noi, si s-a convins ca n-are sens Smile)

Apoi mergem nenica pe DIG ... hohooooo !!! Evil or Very Mad
Iaca si filmuletele, descrierea lor o gasiti pe youtube Wink

O mica intrebare am: ce va retine pe voi sa veniti impreuna cu noi la niste distractii adevarate. Pentru ca distractia a fost pe cinste, daca eram pluton era mult mai bine Wink

P.S. Mariusica taticule, nu e frumos sa te dai la fund asa No

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink
Vezi profilul utilizatorului

Re: Digul Mare de Nord pe timp de furtuna la data de Vin Oct 08, 2010 7:32 pm2

jonnyman

Moderator
Moderator
Azi am ajuns si eu prin Constanta dar la ce vant a batut si ce ploicica a dat cred ca distractia a fost la maxim pana cand ati ajuns acasa si ati realizat ce trasnaie ati facut. Smile)

Re: Digul Mare de Nord pe timp de furtuna la data de Vin Oct 08, 2010 8:57 pm3

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
jonnyman a scris:Azi am ajuns si eu prin Constanta dar la ce vant a batut si ce ploicica a dat cred ca distractia a fost la maxim pana cand ati ajuns acasa si ati realizat ce trasnaie ati facut. Smile)

Nu n-am realizat, asta a fost doar prologul (introducerea de la prolog mai precis) Very Happy
Daca tot ai ajuns in Constanta, poate maine prestezi ceva Wink

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Re: Digul Mare de Nord pe timp de furtuna la data de Sam Oct 09, 2010 4:51 am4

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Am facut o si pe asta =)) , am luat vreo 3 valuri in plin . In capatul digului vantul era cu viteza de taifun (se si aude pe filmare) , la dus valurile erau mai mici dar la intoarcere s au marit si treceau din ce in ce mai des peste dig.
La sfarsit am mancat ceva la Famous si am dat spre casa .
O iesire reusita cu toate ingredientele , Scorpion pe stabilopozi (la un vant de 80kmh) ... avem , LFC ud fleasca ... avem , Familie speriata de Scorpion ... avem , Finish la Famous ... avem , Cohones ... avem .

Re: Digul Mare de Nord pe timp de furtuna la data de Sam Oct 09, 2010 8:56 am5

jonnyman

Moderator
Moderator
Bravo voua dar cu parere de rau acum sunt iar in Tulcea, ieri am venit pentru un interviu pe care l-am picat, ptc nenorocitii aia scriu una in anunt si jobul este cu totul diferit, niste idioti. La ce au nevoie in vanzari carduri de credit de un Inginer mecanic.?,,
Acum sa revenim la ale noastre, daca as fi stat in ct sigur gaseam cu cine sa ies....aici trebuie sa ma rog de toata lumea.

Re: Digul Mare de Nord pe timp de furtuna la data de Sam Oct 09, 2010 11:46 am6

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Astazi am avut o tura incredibila cu Pisicu si Catalin, singurii temerari care au curajul sa vina la aceste tipuri de ture in afara de Bogdan si Laurlook.

Poze live:

Si doua filme incredibile:

P.S. Comentariile sunt de prisos, nu am putut filma mai mult din simplul motiv ca nu ar rezista aparatul foto la puterea unor astfel de evenimente.

Re: Digul Mare de Nord pe timp de furtuna la data de Dum Oct 10, 2010 1:16 pm7

leka

Membru Avansat
Membru Avansat
Daca pe dig a fost furtuna la ce fenomene se incadreaza plimbarea pe care ati facut-o sambata prin oras?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

Creati un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog gratuit