Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Inscriere la data de Dum Iun 27, 2010 8:28 pm1

Gabi

Membru Incepator
Membru Incepator
Salutare tuturor.Am 16 ani si sun din Comuna Lumina.Ma pot inscrie la CCT,daca da ce ar trebui sa fac.Sa-mi cumpar o cursiera costum accesorii nu prea stiu ce sa fac.Astept niste sfaturi de la voi daca doriti sa ma ajutati.respect all.

Vezi profilul utilizatorului

Re: Inscriere la data de Lun Iun 28, 2010 12:57 am2

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Salutare Gabi ,

La noi nu este cu inscriere , vi si te alaturi grupului la antrenamente . Daca nu ai coleg de antrenament , si nu cred ca o sa ai te initiez eu nu este problema . Mai este si optiunea sa te inscri la Club Ciclism Constanta (club de profesionisti) , dar credema ca tot viata de amator e mai frumoasa (si premiile mai bune Smile) )

In primul rand este nevoie de multa munca , timp liber si un buget in functie de nivelul pe care il vrei de la bicicleta .

Urmatorul pas trebuie sa iti alegi disciplina , MTB ori Cursiera ... acum nu stiu ce iti place mai mult . Imi spui ce iti place si in functie de buget gasim noi ceva cu raportul pret calitate destul de bun .

Accesorii iti trebuie pantofi , casca , manusi , ochelari , echipament special de ciclism (cum avem noi) .

Re: Inscriere la data de Lun Iun 28, 2010 8:17 am3

Gabi

Membru Incepator
Membru Incepator
Cursiera as vrea.Este buna cursiera DHS Lighting 2771.Si castigati si premii sau cum?

Re: Inscriere la data de Lun Iun 28, 2010 7:02 pm4

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Daca vrei sa castigi concursuri nu poti sa o faci pe un DHS , iti trebuie o investitie de la 2500ron in sus pentru o bicicleta de sosea (Cursiera) . Tot la fel si pentru MTB . Se castiga si premii normal , dar pana sa te gandesti la premii trebuie sa mananci km pe paine Smile adica antrenament sustinut .

Re: Inscriere la data de Mar Iun 29, 2010 7:14 am5

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Ca sa te bati pt.a castiga premii rezonabile la concursurile de sosea-amatori trebuie sa astepti vreo
20 de ani (adica pt.tine pe la 35-40 ani) timp in care acesta ramura sportiva se va dezvolta, acum e
doar in stadiul de embrion. Daca totusi nu ai atata rabdare... treci la MTB Smile .
PS. Cele de mai sus valabile doar pt. "locul nepotrivit in care ne-am nascut".
PS2. Eu unul, sunt invidios pe locatia ta Lumina : sosea - aproape de Sitorman, MTB- aproate de Tasaul.

Re: Inscriere la data de Mar Iun 29, 2010 8:34 am6

Gabi

Membru Incepator
Membru Incepator
Ok multumesc.Deocamdata eu vreau as doar pentru mine pt plimbari.

Re: Inscriere la data de Vin Oct 15, 2010 11:14 am7

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Gabi a scris:Ok multumesc.Deocamdata eu vreau as doar pentru mine pt plimbari.

Pentru plimbari exista acest subforum Very Happy, in care poti sa folosesti Ligtningul:
http://constantaciclism.forumotion.com/ture-pentru-incepatori-intermediari-f18/
Desi si aici o sa simti nevoia sa ai o bicicleta mai buna.
Important e sa iesi pe Sosea macar de cateva ori, sa faci miscare, sa descoperi nivelul la care te afli, si sa-ti formezi o parere corecta !!! Wink

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Re: Inscriere la data de Vin Oct 15, 2010 12:04 pm8

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Scorpionu , mesaju ala este acolo de cateva luni bune Wink

Re: Inscriere la data de Vin Oct 15, 2010 1:16 pm9

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
timp in care el era prin conexiune si nu avea de unde sa stie...

Re: Inscriere la data de Vin Oct 15, 2010 5:37 pm10

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

sper sa nu ajung sa scriu la fiecare topic : lasa-nee, lasa-neeeeee..........am eu o problema....

Re: Inscriere la data de Vin Oct 15, 2010 7:27 pm11

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Dany , lasa-l asa cum zici. Nu e prima data cand vorbeste cu " mortii".

Re: Inscriere la data de Vin Oct 15, 2010 8:50 pm12

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Lol, nu m-am uitat, faza era ca-mi aparuse culmea cu bulina rosie, ca si cum s-ar fi postat, gafa mea, asta e Embarassed

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

creează un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blogratuit.ro