Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 6:32 am51

Cipollini

di Constanza
M'a sunat acum JonnyMan si si'a anuntat prezenta pentru ora 14!
Cine poate, sa vina de pe la 13:30, sa vina, sa pregatim ce e de pregatit ca la 14:fix sa o intindem!

Vezi profilul utilizatorului

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:08 am52

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Ok. Ramane pentru ora 13.30 la Pescarie

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 8:07 am53

Cipollini

di Constanza
Va astept!

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 8:58 am54

mihai_ct

SuperModerator
SuperModerator
S-a notat.

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 5:58 pm55

jonnyman

Moderator
Moderator
si gata am ajuns si acasa....o tura foarte frumoasa fara evenimente spectaculoase, peisajul superb mai putin in 2 sate.
Multumesc colegilor ca mi-au suportat galagia si ca am fost cu ei.

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 6:57 pm56

Costel

Forum Legend
Forum Legend
Asteptam pozele!

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:00 pm57

Cipollini

di Constanza
O tura reusita, inceputa cu o catarare lunguta (de aprox. 5 km) si continuata de o coborare de 10 km Very Happy. Per total a fost o diferenta de nivel cumulata de 700m in cei 70 de kilometrii (pentru Andrei care a ratacit drumul si pentru Cristi care s'a plictisit pe drum au fost 85 - 90 km). Au fost 5 catarari repertoriate, in care fiecare tragea si supracoxa (@ Felipe - urmatorul pas) cat il tineau pinioanele (de 27) si foile (de 36) si cinci coborari (ca vorba lu' Nea Titi - "nu puteam sa avem 2 urcari cu 5 coborari!") pe care ne trageam sufletul si ne replaim! GioniMan ne'a surprins (mult sub asteptari) cu o coborare la o viteza de 62 km/h. Vacile, magarii, caii, gainile, CAINII si multe alte vietati ne'au insotit de'a lungul drumetiei! Gainile (mari traversatoare de stazi, de altfel) m'au facut sa vars pe mine/ghidon/furca/roata fata, un pliculet cu piure de fructe, furat de la fii'miu (multumesc Vladut! Sterge'te la cur te rog!), foarte lipicios...
Sper sa putem sa mai repetam, cat mai curand si cat mai multi! Hai Romania! Hai baietii nostri!

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:13 pm58

jonnyman

Moderator
Moderator
bine bine ce sa zic (mult sub asteptari) in loc sa spui ca te-am asteptat pe tine sa mergi la trena ....ca de aveam datorie la tine ....tu spui ca mult sub asteptari Smile)
asteptam pozele ca la mine sunt decat 3

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:17 pm59

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Pai nu mai se poate domne , ca trebuie sa ies la un sitorman cu jonnyman sapt asta , cine stie de unde apare al 2 lea Ciotic Smile)

PS : nu mai faceti 2 posturi consecutive ... unu si bun ... cine nu stie sa citeste e un buton EDIT daca dai pe el poti sa editezi mesaju Smile

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:22 pm60

jonnyman

Moderator
Moderator
vin cu o conditie: sa lasi jumate de antrenament acasa Surprised daca ma gandesc bine vin si fara conditii...este o placere sa vin cu voi...alerg si eu plus ca am ocazia sa scuip mai multi caine decat am avut azi Smile) stii ce nu imi place mie in directia aia.....drumul.cu gropi...scuze :gropile cu drum..daca vrei mergem luni. ca sunt liber si scuze pt posturi

Ultima editare efectuata de catre jonnyman in Sam Apr 17, 2010 7:23 pm, editata de 1 ori

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:23 pm61

Costel

Forum Legend
Forum Legend
Sa mai spunem ca Jonnyman, dintre toti a fost oprit de Politia de Frontiera.
Ciotic a facut Midia-Baneasa-Constanta pe bicicleta, cred ca 200km.
Bogdan cauta-ti adversari pe masura, Jonnyman exceleaza in principal pe coborare.
Legea gravitatiei se pare ca-l favorizeaza.

Ultima editare efectuata de catre Costel in Sam Apr 17, 2010 7:31 pm, editata de 1 ori

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:28 pm62

jonnyman

Moderator
Moderator
nu eu ....nea titi a fost vedeta pe mine m-au intrebat; romaneste! romaneste! esti din romania? si eu zic da si el intreaba : si ceilalti sunt straini....eu nu ii raspund si il intreb cat mai este pana la constanta? si el :aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 5o de km....."si cam atat

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:31 pm63

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Tragem luni un Sitorman cu plecarea pe la 17:30 , macar acum cat mai am cursiera .

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:32 pm64

Costel

Forum Legend
Forum Legend
De ce nu mai ai cursiera?

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:42 pm65

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

vrea sa o vanda ca spune ca nu ii mai place pe sosea. Cred ca a cazut la a sasea tura azi si s-a lovit la cap. Smile

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:45 pm66

jonnyman

Moderator
Moderator
facem o tura de sitorman

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 7:49 pm67

Cosmin

Super Member
Super Member
Cine vrea pozele mele mai repede pana le pune Mihai cele care leam facut eu sa zica si le trimit pe mail sau pe mes . id meu cosmin.leonte@yahoo.com

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 8:16 pm68

Felipe

Forum Legend
Forum Legend
Mai bine le pui direct aici, iar daca nu stii cum se face (e o procedura mai dificila) vezi ca a facut Bogdan un tutorial.
Si mai lasati bautura deoparte ca nu mai inteleg nimic ...

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Sam Apr 17, 2010 8:58 pm69

mihai_ct

SuperModerator
SuperModerator
Pozele de azi

link direct pe Picasa http://picasaweb.google.ro/ampctro/20100417TuraAdamclisiBaneasaSipoteAdamclisi#

si filmele

Multumim Alex pt transport.

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Dum Apr 18, 2010 9:21 am70

un_greu

Super Member
Super Member
o tura frumoasa multe peisaje de memorat,multe dealuri.
din prima faza m-am ales cu carcel la piciorul drept.
total am parcurs app 90 km avs 26 max 62.4
multumim lui Alex pt transort

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Dum Apr 18, 2010 10:43 am71

Costel

Forum Legend
Forum Legend
Ca sa nu mai spunem ca ai gresit drumul la Deleni si ai plecat spre Constanta in loc de Adamclisi.

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Dum Apr 18, 2010 10:59 am72

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Daca era omu pus pe contratimp tu crezi ca mai vedea directia Smile)

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Mar Apr 20, 2010 11:15 am73

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Foarte frumoasa tura vad, bravo fratilor, dealuri la greu presupun (de parca n-as stii Very Happy ). Deci pana la urma cat are minibucla aia, are peste 80 km ? Surprised

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Re: Adamclisi (si inca ceva intre 10 si 255 caractere) la data de Mar Apr 20, 2010 11:33 am74

Cristizotti

Forum Legend
Forum Legend
Are 70 km

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

Creati un forum gratuit | Sporturi si Pasiuni | Ciclism | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog