Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Re: Sambata 10/04 - Babadag la data de Sam Apr 10, 2010 4:57 pm26

LiveForCycling

Administrator
Administrator

Pozele de astazi . O tura reusita , mers sustinut ... a meritat . Un total de 30 si ceva km munciti . Pareri astept si de la restul participantilor

Vezi profilul utilizatorului http://www.constantacyclingteam.tk

Re: Sambata 10/04 - Babadag la data de Sam Apr 10, 2010 5:19 pm27

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
adevarata tura, adevarat festin...spita indoita, roata descentrata...poteci labirint, lemne zburand... pietre sarind, in cadre lovind... vulpe pe drum, fazani caraind, schimbatoare lovind de lemne sarind...caini alergand, panica semanand... .punct! punand la final cu papanasi si tochituri dacice! amin!

Vezi profilul utilizatorului

Re: Sambata 10/04 - Babadag la data de Sam Apr 10, 2010 5:36 pm28

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Da , ia sa o iau si eu mai sistematic .
In primul rand sunt julit pana in cur si inclusiv , coborarea aia puternica printre copaci cazuti pe drum de pietris ... super tare (a meritat sa urcam pana ne a iesit ficatu pentru ea) . Crengi multe ... surcele , copaci rupti care intrau in spite , schimbatoare , gura , ochi , urechi , nas . Pe coborari trebuia sa fi atent la copaci cazuti ... ca nu sti ce dai dupa urmatoarea curba ... si sa intri la 40 in el nu e funny .
Eu zic ca acolo se face cel mai tare antrenament , pacat ca este distanta mare si trebuie facuta cu masina .
La sfarsit de tura am atacat o tochitura dacica + papanasi cu afine + o bere rece (prin ce am trecut era neaparat asa ceva)

Tin sa precizez ca am avut si un abandon ... Captain a abandonat la papanas si a fost descalificat . Clasarea : Marius , Bogdan , Laur (dupa proba de papanas viteza)

PS : am uitat poza asta Smile

Re: Sambata 10/04 - Babadag la data de Sam Apr 10, 2010 6:23 pm29

laurlook

Forum Legend
Forum Legend
Ce sa mai zic? O tura deosebita, traseul fiind diversificat am intalnit tot ce ne-am dorit si ce nu ne-am dorit What a Face , "Aventura Babadag " o tura in forta pe drumuri de toate felurile cu gropi, pietre, balti, lemne, covor de frunze de scoteam limba ca sa pedalam pe acolo. O frana mai buna decat discul sau v-brake-ul este un bustean intre spite - oprire instantanee Smile) Dar s-a meritat.
Nimeni nu a facut pana asa ca am avut un ritm sustinut.
A urmat apoi al doilea maraton la "2 iepurasi" unde a fost grea catararea pe "tochitura dacica", o coborare lina pe bere si ciocolata calda si un sprint puternic cu "papanasi cu smantana si dulceata de afine" Wink
Deci, a fost SUUUPEEEEER.

Re: Sambata 10/04 - Babadag la data de Sam Apr 10, 2010 6:37 pm30

CristianPopa

Super Member
Super Member
cum sa nu iti placa mtb cand vezi asa ture.
bravos bre.
mi-ati facut pofta si de o tura pe coclauri si de papanasi deliciosi.

Re: Sambata 10/04 - Babadag la data de Sam Apr 10, 2010 7:55 pm31

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Te asteptam domnu la o tura prin zona , eu zic sa cumperi si un MTB Smile (eu unu sunt in love Smile) ).

Vreau sa spun ca am colindat o gramada din padure si daca vrem sa facem traseu trebuie sa insemnam copacii din bifurcatii ca in padure sunt multe directii pe care o poti lua si te duci la dracu . Si mai ales daca suntem mai multi si unii raman in spate nu gresesc directia la fiecare "intersectie"

Re: Sambata 10/04 - Babadag la data de Lun Apr 12, 2010 11:02 am32

jonnyman

Moderator
Moderator
pentru Laur ...cea mai buna frana cum spui tu ...un bustean.... se numeste frana pe butuc sau de butuc si este periculoasa Smile)

Re: Sambata 10/04 - Babadag Astazi la 6:05 am33

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blogratuit.ro