Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Constanta - Poiana 10Martie2010 la data de Mier Mar 10, 2010 2:12 pm1

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Cum data trecuta am avut parte de noroi , acum am avut parte de gheata , noroi si zapada Very Happy . De murdareala nu vreau sa mai zic nimic ... o sa vedeti si voi . Am mers pana la iesire din Poiana , mai departe nici nu aveam cum ca era zapada mare si trebuia sa caram bike-urile in carca .

La iesire din Poiana , pauza de verificat degetele

Fiind -2grade (poate chiar mai jos din cauza vantului) apa care intra in contact cu bicicleta ingheta instant

Adica instant ...

Chiar si pinioanele deveneau inutile , dupa cum se vede , decat 3 bucati mai puteau fi folosite ... restul fiind inghetate nu mai sarea lantul pe ele

Eeee , asa de primavara

Cum se vede drumul era inzapezit

Ne intoarcem inapoi , vant de fata ... si cum eram uscati distractia era maxima Smile)

Tratament facial anti acnee

O portiune unde apa atingea vreo 20 - 30 cm , eu am mers inainte ... pe la mijloc nu stiam ce dracu se intampla de tot se scufunda bicla si nu se mai opreste Smile)

Dan fiind in spate cand a vazut cum ma duc la fund a pus frana , cu un mic avant a reusit sa treaca ... nu era bine sa te dezechilibrezi acolo Smile)

La spalatorie , uite Marusone ... jap

... jap

In concluzie o tura buna , mai mult tehnica , distanta fiind pe la 20km . Erau portiuni de zapada afanata unde bicla o apuca in toate directile , Dan a verificat si asfaltu (nu a patit nimic) . Cea mai mare problema a fost vantu care ingheta fiecare picatura de apa instant ... nu mai mergeau vitezele , SPD-urile , frana de fata imi inghetase ocna , furca nu mai culisa bine .

Re: Constanta - Poiana 10Martie2010 la data de Mier Mar 10, 2010 3:33 pm2

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

Pana si nevasta mi a zis ca ii place cum arat cand am venit acasa.

Vezi profilul utilizatorului

Re: Constanta - Poiana 10Martie2010 la data de Mier Mar 10, 2010 3:46 pm3

laurlook

Forum Legend
Forum Legend
Bravo, ati avut curaj mai ales pe o vreme ca asta. Vointa in aceeasi masura si sunt convins ca ati avut parte de ceva senzatii Wink

Re: Constanta - Poiana 10Martie2010 la data de Mier Mar 10, 2010 9:08 pm4

jonnyman

Moderator
Moderator
oricum..mai bine de voi decat de mine care am mers prin Mamaia si la bariere mi a facut unul cu o duba o baie de nu mai puteam nici sa injura la cata apa aveam pe mine si ca sa fie totul ok si dus la bun sfarsit a mai trecut un idiot cu aproape 80 pe ora fix printr o baltoaca gigantica pe care a aruncat o tot pe mine. Mad .ma bucur pt voi ca ati ajuns pana acolo.

Re: Constanta - Poiana 10Martie2010 la data de Joi Mar 11, 2010 12:20 pm5

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Cred ca e evident ca vremea de afara ne imbie intr-u totul la antrenamente profesionale, daca nici MTB-ul nu mai merge e clar ... cum era de altfel si de asteptat Wink Iarna ca asta trebuie sa recunosc ca n-am mai vazut, e incredibil intradevar.

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

Creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit