Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Tura Sambata 7 Martie la data de Lun Mar 02, 2009 9:43 am1

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Tura Sambata 7 Martie ora 10 / 10:30 , vreau sa bagam un Cheile Dobrogei cu intoarcere tot prin Kogalniceanu , dar sa vedem cum o sa fie vremea cel putin aici nu arata promitator weather dar cine stie poate avem noroc

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Mar Mar 03, 2009 5:33 am2

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Eu ma gandeam si joi sa infigem una, chiar una lunga ziceam eu. Pentru a vedea ce ture se pun la bataie folosim planificatorul de ture dobrogene pe 2009 . Poate si tura de sambata va fi ceva Very Happy, dar nush joi cum va fii. Eu o sa pun ceva in planificator.

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink
Vezi profilul utilizatorului

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Mar Mar 03, 2009 2:51 pm3

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Frate sambata ii tragem una lunga , poate vin si alte persoane ... asta in cazul in care este vremea buna daca nu este vremea buna ramanem prin mamaia(asta e viata) ca nu plec la vreo 150km sa ma apuce ploaia pe acolo ... ori merg fara griji ori ma uit dupa nori tot traseu. Am vazut pe METEO ( sper ca ati observat ca am bagat si meteo Laughing ) ca joi se anunta zi cu vint puternic ( daca noi avem vint puternic si fara avertizari , cu avertizare presupun ca o sa fie taifun ) de aceea este mai indicat prin mamaia ( adminu merge prin mamaia .. poate si basescu sa ma roage ca eu nu ies pe vint din Constanta)

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Mier Mar 04, 2009 1:28 pm4

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Da de acord, eu sunt Nevasta lu Basescu, asa ca nu te mai vaita Razz

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Vin Mar 06, 2009 11:15 am5

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Inca nu se stie cum o sa fie vremea maine(sambata) , daca se pastreaza cu vint si noroasa ca astazi (vineri) o sa ma limitez la Mamaia fac cateva ture iar dupa aceea ma retrag acasa , pe meteo arata sanse de ploaie 60% sambata , eu la 10:30 o sa fiu in Mamaia (daca imi permite vremea). Daca ne stringem mai multi facem si alt traseu cine stie Wink , oricum nu au intrat zilele in sac avem timp tot anul

Edit : se pare ca astazi a fost o zi perfecta ... de dimineata nu arata asa Laughing , sa speram ca si maine o sa fie le fel Wink

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Sam Mar 07, 2009 7:56 am6

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Doamne ajuta, mama ce vreme nasoala, bate un pic vantul, a picurat nitel, dar cred ca se usica, si soseaua e accesibila. Ne vedem la 10:30 , poate nu esti acolo ca-ti iei kaftu Razz

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Sam Mar 07, 2009 11:04 am7

LiveForCycling

Administrator
Administrator
scavitza a scris:Doamne ajuta, mama ce vreme nasoala, bate un pic vantul, a picurat nitel, dar cred ca se usica, si soseaua e accesibila. Ne vedem la 10:30 , poate nu esti acolo ca-ti iei kaftu Razz

frate tu nu esti sanatos , vrei sa ies pe vintu asta prin mamaia in plus mai si bureaza intro veselie ... stai cuminte ... eu oricum am dormit pana la 13 Laughing , asta e vreme de somn nu de bicicleta !! , cine a venit are respectul meu ca poate sa reziste la asa ceva (eu astept ziua de maine care se anunta promitatoare)

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Sam Mar 07, 2009 11:22 am8

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Da, vad ca a plouat ca dracu pana de curand, nici burnitza nu mai era. Acu vad ca s-a mai linistit dar e ud ca naiba. Maine e foarte promitzator, mai ales ca facem CTT Twisted Evil . Am doua variante 40 la ora sau 50 la ora. Tr sa stiu cum setez picioarele sa se miste Very Happy. poimine insa ne asteapta tura pusa pe planificator; Pfuuuu,... ok,... tinetiva bine,..., si ... cu inima stransa, ... spunetzi: "Doamne ajuta !!!" Twisted Evil

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Sam Mar 07, 2009 8:14 pm9

rodika.joli

Membru Special
Membru Special
Maine se mai tine concursul? pe vremea asta?Sad

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Dum Mar 08, 2009 5:03 am10

LiveForCycling

Administrator
Administrator
sa vedem cum o sa fie vremea ... acum dimineata (la ora 7 vad ca arata bine) daca se pastreaza tot asa pana la 11 (cel mai important este sa nu ploua) sti unde sa ne gasesti Wink

Re: Tura Sambata 7 Martie la data de Dum Mar 08, 2009 8:08 am11

ciotic

SuperModerator
SuperModerator
facem o tura pina la Mangalia?
Pe la 1 , 2 asa sa poata sa vina si Costel(Petcuci)

Re: Tura Sambata 7 Martie Astazi la 10:11 am12

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit