Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 11]

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Lun Mai 03, 2010 6:17 pm76

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Ai uitat ca sunt in demolari , nu am timp dimineata Smile . Poate peste o sapt cand termin .

Vezi profilul utilizatorului http://www.constantacyclingteam.tk

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Lun Mai 03, 2010 9:36 pm77

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Am eu timp, nu strica Very Happy, trebuie si eu sa ma pregatesc spiritual Very Happy De fapt o zi buna sa bag o combinatie MTB versus Cursiera la 4 la club Wink

Vezi profilul utilizatorului

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 7:45 am78

bobby32

Forum Legend
Forum Legend
miercuri, 05 mai 2010 ? plimbare cu plecare de la vaporas directia OVIDIU ?
daca am inteles eu bine ... va rog sa imi confirmati ca fac tot posibilul sa ajung....

si daca se poate mai multe detalii despre traseu Smile

de cand asteptam momentul asta Smile)

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 7:51 am79

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Traseul este : C-ta / Poiana / Canal / trecem pe sub podul din Ovidiu / mergem pe langa Ghiol pana la Hanul Piratilor / Mamaia .

Traseul masoara un 50km fiind variat (sosea , offroad) , poate mai putin cu vreo 5km (ca data trecuta am facut o bucla din greseala)

Plecarea ora 18 de la Vaporas (iesire spre Ovidiu) , Miercuri 05 Mai 2010

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 7:59 am80

bobby32

Forum Legend
Forum Legend
am o mica teama cu cauciucurile mele...sunt de strada si am iesit o singura data pe plaja cu ele si nu am mai ajuns pana la masina...pana... Neutral

dar ii dam bataie...si poate mai vin cu un prieten cu care ies cu bicicleta...

nivel de dificultate si numar de caini va rog Smile)

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 8:38 am81

LiveForCycling

Administrator
Administrator
La gume , nu stiu ce sa iti spun ... decat sa cumperi altele daca ai timp , ori sa ai o camera de rezerva ... este indicat sa ai camera de rezerva oricum la tine indiferent de gume (bune ori mai slabe)

La nivel de dificultate , ce sa spun , pentru mine e 0 ... nu sunt multe dealuri si alea care sunt nu au inclinatie mare .

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 8:40 am82

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
...iar cu cainii...e surpriza

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 8:50 am83

bobby32

Forum Legend
Forum Legend
maine ne vedem acolo...si daca trec de testul asta imi cumpar o bicicleta noua Smile

grup mare sau inca nu se stie?

iar cu cainii...o sa rulez in mijlocul plutonului Very Happy

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 8:57 am84

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Nu cunosc inca cati vom fi , vedem pana maine ... oricum suntem 2 pana acum Smile . Caini sunt in vreo 2 puncte pe traseu , ne descurcam noi .

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 6:22 pm85

bobby32

Forum Legend
Forum Legend
wow...acum m-am uitat mai cu atentie peste traseu...nu par multi km la numar 50..dar daca te uiti pe google earth...te cam sperii Very Happy
ne vedem acolo la 18...in rompetrolul de la vaporas e ok?
vedem ce o sa iasa...cand ies la plimbare in mod normal fac aprox 35 km....bici sa reziste...

nu s-a mai anuntat nimeni?
un incepator si un Lance ? interesant...Very Happy

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 6:34 pm86

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Posibil sa vina si Captain ... nu stiu de Cipollini (si el era vb ca vrea sa iasa pe offroad cu bicla) . Cu cat mai putini cu atat mai bine , ca nu am coleg de alergatura si mergem grupat .

In Rompetrol e ok .

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mar Mai 04, 2010 11:57 pm87

Dany

super baiatul lu' nea Titi
Team President

cu fericire in suflet ca nu pot veni maine la tura, desi imi pusesem asta in cap.
A VENIT PE LUME MATEI, GRAS SI SANATOS, FRUMOS SI DESTEPT CA TAT-SU.Smile. E bine si intreaba de la ce varsta se poate inscrie in clubul CCT.
P.S. daca mai incape pe comanda de echipament 2 BULGARIA, o masura ULTRA S, acum am pentru cine.

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mier Mai 05, 2010 3:48 am88

Marusone

SuperModerator
SuperModerator
felicitari Dany, sa fie sanatos si un mare ciclist!

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mier Mai 05, 2010 5:36 am89

Cipollini

di Constanza
Sa va bucurati de el si cu el!

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mier Mai 05, 2010 5:58 am90

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Sa traiasca Matei !!! , felicitari domnu Dany ... astept scaunelu pe cadru si ture in Mamaia , sa il inveti de acum ce inseamna plasa Smile)

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mier Mai 05, 2010 10:57 am91

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Felicitari Dany, sa-ti traiasca si sa ajunga mare ciclist Wink . Prima lui jucarie presupun ca va fi un manson de cablu pe care zornaie 11 pinioane campa super record Very Happy

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mier Mai 05, 2010 12:45 pm92

bobby32

Forum Legend
Forum Legend
cel mai fumos motiv sa nu iesi cu bicicleta Very Happy .. un bebe .. Smile felicitari...

restul, ne vedem la ora 6,da? Very Happy

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mier Mai 05, 2010 1:45 pm93

veteranu

SuperModerator
SuperModerator
Da, dar nu sariti in sus de bucurie, nu va fi doar o frumoasa plimbare...
Smile) Smile) Smile)

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mier Mai 05, 2010 1:51 pm94

LiveForCycling

Administrator
Administrator
La 6 la Vaporas . Ne vedem acolo .

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mier Mai 05, 2010 6:42 pm95

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Tocmai ce am terminat tura , noul coleg bobby32 (Bogdan) a facut o prima impresie foarte buna , reusind sa mentina ritmul impus .
Cateva poze cand intram in Mamaia (la intoarcere)

Vineri la ora 10 (dimineata) plecam la un antrenament pe Tasaul , tura mare 80km .

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Mier Mai 05, 2010 8:19 pm96

bobby32

Forum Legend
Forum Legend
gata..am facut-o si pe asta Very Happy si mi-a placut foarte mult...greu dar frumos.....
multumesc lui captain si lui bogdan pt asistenta oferita in jurul zonelor populate cu caini Smile

eu zic ca nu m-am facut de ras, bicicleta a facut fata asa ca voi incepe usor usor sa caut un model off road mai performant....MTB este pentru mine Smile)

44.2 km in 2 ore si 42 de secunde - viteza maxima 45.6 km/h , viteza medie 22.00 km/h

o surpriza cu pozele, nu mi-am dat seama cand au fost facute.....in fruntea plutonului...

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Joi Mai 06, 2010 6:40 am97

LiveForCycling

Administrator
Administrator
bobby32 a scris:eu zic ca nu m-am facut de ras, bicicleta a facut fata asa ca voi incepe usor usor sa caut un model off road mai performant....MTB este pentru mine Smile)

Ai promis Smile

Te mai asteptam la ture , dupa cum spuneam si in timpul turei sunt necesare cel putin 2 iesiri pe sapt. pentru a inrg. un progres . Treptat trebuie marita distanta si viteza medie .

Poate mai reusim vreo iesire motorizata (cu transport pana la locul cu pricina) pana la Cheile Dobrogei sa avem la dispozitie toata ziua pentru a cauta o legatura intre Sf Casian si Cheile Dobrogei dar si verificarea unor poteci descoperite la iesirea cu cei de la Triton .
Ce zici Captain , Sambata 15 Mai cum esti ??

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Joi Mai 06, 2010 4:41 pm98

bobby32

Forum Legend
Forum Legend
asa este, am promis Smile termen mediu de rezolvare a "problemei"
sambata 15 mai lucrez pana la ora 14:00 ... si nu prea am cum sa lipsesc...dar mai e ceva pana atunci.. Smile

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Vin Mai 07, 2010 1:08 pm99

laurlook

Forum Legend
Forum Legend
Dupa ora 17.00 ies la o tura prin mamaia pe mtb.

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Vin Mai 07, 2010 2:10 pm100

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Am terminat cei 80km cu Captain pe traseul C-ta / Mamaia / Navodari / Tasaul / Sibioara / Sitorman / Piatra / Corbu / Midia / Mamaia / Cta .
Vant destul cat sa te incomodeze , bine ca nu a fost soare puternic ca muream pe camp (am plecat imbracati gros , ca dimineata era frig) . Subsemnatul a plecat putin la arat prin lanu de rapita ... vroiam sa ii fac lu Captain o poza ... am facut-o oricum ... cu pretu vietii Smile) (aia ultima de pe slide)

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Sam Mai 08, 2010 3:31 am101

LiveForCycling

Administrator
Administrator
Captain , Marti 04 Mai cum esti , un Tasaul la race speed cu plecarea dimineata . Propun 4 ture sa iasa aia 80km (just in case ca mergem la concursu ala) .

Re: MTB in cursul saptamanii la data de Sam Mai 08, 2010 1:00 pm102

Scorpionul

Lord of the Stuff
Lord of the Stuff
Aveti mancarimi in dos vad Very Happy S-ar putea sa fie cam dificil "scarpinatul" in acest caz Rolling Eyes , si asta o zic ca sunt eu optimist si va tin pumnii Wink

Viteza conteaza !!! Daca mergi incet te inpotmolesti in fiecare obstacol, pierzi aderenta, aluneci, te claxoneaza masinile ... numa nasoale. Daca mergi tare ... treci peste orice, iar forta lui Coriolis te va ajuta Wink

Re: MTB in cursul saptamanii Astazi la 1:08 am103

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 4 din 11]

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

creeaza un forum | © PunBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit